Csapatunk komoly lépést tehetett volna a rájátszás felé vasárnap a Ravellin Footballzentrumban, ám a Vienna Vikings könyörtelen magabiztosságról tett tanúbizonyságot és 35-7-el küldte haza a Koronázókat.
A rekkenő hőségben a Vikings gyorsan 7-0-s vezetésre tett szert egy hajszálpontos Rudi-Lee Frey passz után. A második negyedben a fehérvári védelem folyamatosan szorongatott helyzetben védekezett, többször is a Koronázók térfeléről indíthatott támadást a Vikings, így egy magabiztos, 21-0-s hazai előny alakult ki két negyed után.
A bécsi védelem remekül nullázta a fehérvári támadásokat, Javarian Smith és társai nem tudtak érdemben előre haladni, ráadásul az irányító összesen 4 turnovert jegyzett, melyeket a Vikings támadói pontokra váltottak.
28-0-s állásnál Fodor Balázs remek kickoff return touchdownjával megszereztük a mérkőzés egyetlen fehérvári pontjait. A fehérvári futballprogramban nevelkedett Fodor gyönyörűen hagyta maga mögött a védőket, megmentve ezzel az Enthronerst a nullázástól.
„Nem ez volt a legjobb teljesítményünk. A Vikings egy nagyon felkészült csapat, jó edzőkkel és erős játékosokkal. Szombaton a Vienna Knights ellen játszunk, ha megverjük őket, még mindig van esélyünk bekerülni a rájátszásba.” nyilatkozott vezetőedzőnk, Michael Wood.
Fotó: Horváth Gergő





